facebook
Czcionka:
normalna czcionka duża czcionka
Kontrast:
zmiana kontrastu
Polski
/
English

Gra Miejska pt. „Platany zagrożone!!!” została rozegrana 31 maja, podczas XIV Spotkania NGO „Pod Platanami” na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Treść strony w języku migowym
foto
Mateusz Kostrzyński aktor Teatru Polskiego ogłasza rozpoczęcie gry i zachęca spacerowiczów do wzięcia udziału w tej zabawie.

W piękne słoneczne południe mieszkańcy Szczecina spotkali się na Jasnych Błoniach w Pozarządowie, miasteczku zagospodarowanym przez szczecińskie organizacje. Partnerzy projektu „Bezpieczni Obywatele Świata Ciszy” Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych i Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, przygotowali Grę Miejską poświęconą ratowaniu szczecińskich platanów. Na przygotowanych 6 punktach kontrolnych uczestnicy gry rozwiązywali zadania, wykazywali się sprawnością, jak również uczyli się hasła w języku migowym. W Grze Miejskiej wzięło udział 8 drużyn, w sumie 41 osób, które z dużym zaangażowaniem zaliczały kolejne punkty na wyznaczonej trasie. Ostatnim zadaniem każdej drużyny było odnalezienie szalonego, niesłyszącego Architekta, który zaplanował wycięcie platanów na Jasnych Błoniach, wybudowanie na tym miejscu hipermarketu i parkingu dla samochodów. Drużyny przekazywały mu urzędowe pismo wstrzymujące wycinkę drzew, a następnie zdawały mały egzamin ze znajomości języka migowego, bo prośbę do Architekta i hasło gry miejskiej należało przemigać. Oceniał to zadanie nie tylko Architekt, ale i Jury składające się z przedstawicieli organizatorów gry, Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej.

Hasło Gry Miejskiej: Drzewa na Jasnych Błoniach są chronione przez mieszkańców Szczecina od 100 lat. Prosimy nie niszcz przyrody. My kochamy to miejsce.

W efekcie działania uczestników Gry Miejskiej szczecińskie platany zostały ocalone.

Oto zwycięzcy Gry Miejskiej pt. „Platany zagrożone!!!”:

    1. miejsce SÓWKI CZTERY
    2. miejsce WALECZNE ORŁY
    3. miejsce ACTIVE MAN

Uczestnicy pozostałych 5 drużyn otrzymali nagrody pocieszenia.

Materiały przygotowane dla uczestników Gry Miejskiej pt. „Platany zagrożone’’:

Galeria

miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura miniatura

Data: