facebook
Czcionka:
normalna czcionka duża czcionka
Kontrast:
zmiana kontrastu
Polski
/
English

W Wałczu odbyło się spotkanie edukacyjne.

Treść strony w języku migowym

25 lutego w Terenowym Ośrodku Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego Niesłyszących Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych w Wałczu, odbyło się spotkanie z sierż. sztab. Beatą Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Policjantka opowiadała o niebezpieczeństwach i oszustwach występujących w Internecie, Zwróciła uwagę na oszustów, którzy wykorzystują Internet do sprzedaży towarów i usług niskiej, jakości, wyłudzają pieniądze i dane osobowe.

Sierż. sztab. Beatą Budzyń podała wiele przykładów, np. jak oszuści działają na znanej wszystkim stronie "Allegro". Głusi zostali poinstruowani, żeby pod żadnym pozorem nie zamawiać towarów przez Internet, jeśli nie znają dokładnych danych sprzedawcy. Poradziła, aby po złożeniu zamówienia na wybrany w Internecie towar, nie przelewać od razu pieniędzy, tylko zamawiać towar „za pobraniem". Na stronie "Allegro" najlepiej czytać komentarze innych kupujących oraz sprawdzić wiarygodność sprzedawcy.

Kolejnym tematem, który wybrała Beata Budzyń, były oszustwa telefoniczne, o których również było głośno np.: "wnuczek" dzwoni do babci, dziadka i wyłudza pieniądze. Głusi piszą SMS-y i o tym powiedzieli policjantce. Uczestnicy spotkania rozmawiali też na temat nieznanych numerów telefonicznych, którymi posługują się oszuści. Beata Budzyń dokładnie opowiedziała jak to wygląda i na czym polega to oszustwo.

Spotkanie było bardzo interesujące, Głusi byli bardzo zadowoleni, o czym poinformowała Agata Szalata.

Galeria

Data: