facebook
Czcionka:
normalna czcionka duża czcionka
Kontrast:
zmiana kontrastu
Polski
/
English

Gra Miejska pt. „Platany zagrożone!!!”

Zostanie rozegrana podczas XIV Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”
31 Maja 2015 r. w godzinach 11:00 – 15:00

Treść strony w języku migowym
Plakat Gry Miejskiej

„Platany zagrożone!!!”. Jeśli bliskie są Ci losy szczecińskich platanów, na pewno zainteresujesz się udziałem w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych, Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

Oto zapowiedź tego, co może się wydarzyć…

Sprawdź czy możesz coś zrobić, w tej sprawie. Czy jesteś gotowy nauczyć się nowych sposobów komunikowania, aby przekonać innych do swoich racji?

Czy można wyobrazić sobie Jasne Błonia bez alei pięknych platanów? Właśnie doniesiono nam, że w miejscu, w którym obecnie rosną Platany, powstanie kolejna galeria handlowa z ruchliwą arterią, dla rozładowania ruchu ulicznego Szczecina. Czy możecie na to pozwolić? Pomysłodawcą tego szalonego planu jest „Nieznany Architekt” zatopiony w świecie własnej wyobraźni. Nie rozumie on, że Jasne Błonia dla Szczecinian są oazą spokoju i ciszy od zgiełku miasta. Waszym zadaniem jest go odszukać i przekonać, aby zmienił zdanie. Zadanie nie jest łatwe, gdyż Architekt jest osobą niesłyszącą, którą przekonać można tylko za pomocą języka znaków – języka migowego. Ruszajcie w drogę, poznajcie wszystkie niezbędne znaki migowe, które złożycie w zdania składające się w hasło. W ten sposób ocalicie Platany!

W Grze będą mogły uczestniczyć osoby w wieku poniżej 18 lat wraz z opiekunami, a także osoby powyżej 18 roku życia. Warunkiem Uczestnictwa w Grze jest rejestracja Drużyny liczącej od 3 do 5 osób. Rejestracji można będzie dokonać w dniach 18 - 29 maja 2015 roku elektronicznie lub osobiście w dniu rozgrywania Gry tj. 31 maja 2015 roku w punkcie START. Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na czas niezbędny do wykonania poszczególnych zadań przez kolejne Drużyny. Każda ze startujących Drużyn otrzyma w trakcie rejestracji wyznaczoną godzinę startu. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Gry znajduje się na stronie internetowej Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych w Szczecinie (www.bosc.pzg.szczecin.pl). Można go dostarczyć pocztą elektroniczną (rejestracja elektroniczna będzie możliwa do godziny 12.00 w piątek, 29 maja 2015 roku) lub osobiście w dniu rozgrywania Gry w godzinach od 11:00 do 14:00. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy gry otrzymają pakiety startowe, które składają się z mapy gry, scenariusza i długopisów. W Grze przewidziano udział 10 Drużyn. Decyduje kolejność wpływu formularzy zgłoszeniowych.

Regulamin Gry Miejskiej „Platany zagrożone!!!”

Materiały do druku do pobrania:

Organizatorzy Gry

Data: